Light Sigara içenler Dikkat!

Light Sigara içenler Dikkat!

LIGHT SİGARA İÇENLER SİGARAYI BIRAKAMIYOR!

Güney Carolina Tıp Üniversitesi’nden bilim insanları, light sigara kullananlarda sigara bırakma oranının çok daha düşük olduğunu, bununla doğru orantılı olarak da bu kişilerde akciğer kanseri gelişme riskinin daha yüksek olduğunu vurguladı.

Çalışmaya liderlik eden Dr. Nina Thomas, “Düzenli sigara içenler ile hafif veya çok hafif sigara içenler arasında akciğer kanseri görülme oranı, akciğer kanseri veya ölüm riskleri açısından bir fark yok. Ancak, hafif veya çok hafif sigara içenlerin bağımlılığı daha az olmasına rağmen, sigarayı bırakma olasılıkları daha düşük” dedi.

HAFİF VEYA ULTRA HAFİF SİGARAYA GEÇİŞ DAHA GÜVENLİ DEĞİL!

Dr. Thomas sözlerini şöyle sürdürdü: “Sigaranın her türü, ciddi sağlık riski taşır. Ancak filtrelenmemiş sigara içenler en yüksek akciğer kanseri ve ölüm oranlarına maruz kalırlar. Popüler inanç, hafif veya ultra hafif sigaraya geçişin daha güvenli bir seçenek olduğu şeklinde olsa da, yapılan bu çalışma, düzenli sigara içenlerde klinik sonuçlara göre bir fark olmadığını gösteriyor.”

26 Mayıs 2019 - 18:19

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Zevkci.Net Sohbetin adresi, sizlerde sohbet odalarımıza katılarak; binlerce insan ile karşılıklı olarak sohbet etmenin tadını çıkarın, Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurun.

 

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi